Antrasis Fast lap etapas , kaip jau įprasta vyko Audruring trasoje, Estijoje.

Nuvykome, kaip įprasta vakare, permiegojom ir ryte standartinės procedūros - administracinė, techninė, briefingas, paradas ir graži nuotrauka.

Toliau kvalifikacija R3000+ ir fast lapas. Mūsų laikas antras grupėje , priekyje Mazda 8 , po mūsų R.Čapkauskas. Mūsų laikas 1:21.908 antras užvažiavime ir ketvirtas dienoje.

Priekyje dar Matijošaitis ir Poškus. Lyg ir nebloga pradžia, įvertinant mūsų "Blue Rocket" startines galimybes.

Lenktynės gana ramios, išokom į priekį, bet jau antram rate nukėlėm kepure prieš Čapkauską ( visgi patyrimas ir tikra žiedinė auto ) ir saugiu atstumu prieš Volbeka baigiam pirmą važiavimą antri.

Antras važiavimas vyksta perstatant pirmus dešimt automobilių atvirkščia tvarka. Mes devinti, po mūsų dešimtas Čapkauskas.

Apšilimo rate bloga nuojauta, nes reikia stabdį kelis kartus 'užpumpuoti', toliau seka blogas neįprastas mums startas, palipam iki 5 vietos .

Čapkauskas jau pirmas priekyje ir mums prasideda kova su nevaldomu priekiu (ratas 'mažumėle' pora cm klibejo).

Vos neišstumiam iš trasos V. Mitkaus (kontaktas buvo su mano galiniu ratu ir galėjo labai blogai baigtis toje vietoje - sorry Vaidai).

Priekinis kairys dar labiau kliba, bandėm riedėti iki 8'o rato dėl iskaitos taškų bet rato guolis galutinai išsiardė ir mes sukam į pitus.

Lenktynės baigtos.

Mūsų tos dienos "grobis" :

Fast Lap PRO2500+
4 97 Tautvydas Narušis Subaru Impreza 1999 PRO2500+ 01:21.908
Wolf Race R3000+
7 97 Tautvydas Narušis Subaru Impreza 1999 8.0

 

 

 

Išaušo puikus gegužės 13 dienos rytas, Fast lapo rytas. Tapo jau bloga mūsų komandos tradicija, kad paskutinius darbus baigiame vakare ir aišku nuo to kenčia priešvaržybinis miegas.

Šiam sezonui kaip rašėme komandos planuose, paruošėme naują mėlyną Subaru Impreza, kaip dabar madinga pakrikštyta "Blue Rocket", su kuria bandysime siekti aukščiausių tikslų ir pakariauti su BMV ir Hondomis. Mūsų darbas garažiuke ir sėkmingas bendradarbiavimas su XTRA gudragalviais , kurie kuravo "smegenų" darbą pasiteisino, nes mūsų raketa ant stendo rodė apie 500 "arklių".

Taigi mes Kačerginėje. Įveikę administracinius ir techninės komisijos formalumus išvažiavome į pirmą pabandymą asfalto, PRO3 time attack. Aštuntas laikas 1:18.829 gana neblogai, turint galvoje kad važiuojame ne su "slikais" 

Toliau seke PRO8 time attack ir kartu kvalifikacija Wolf Race lenktynėms.Penktas laikas 1:18.709, šiek tiek pagerinom rytinį, bet atrodė mažoka, norėjosi sekundę - dvi dar numest. Gal but išmušė iš ritmo kad važiavimas buvo nutrauktas, kai jau padangos sušilo. Ką gi ruošiamės Wolf Race startui iš penktos pozicijos. 

Wolf race pirmos lenktynės. Pirmoje pozicijoje kaip ir tikėtasi Čapkauskas, mes penkti. Starte puikiai išnaudojame savo galias ir sukimo momentą, bei keturis varomus ratus ir į pirmą posūkį įvažiuojame antri paskui Čapkauską.Raketa puikiai pateisino savo vardą.Tačiau mūsų silpnybės, per aukšta pakaba, padangos ir kiti reikaliukai ilgai neleido džiaugtis laimėjimais ir finišuojam šešti. Tiesa galėjom baigti penkti, bet paskutiniuose metruose Matukaitis "be ceremonijų" įkiša nosi ir mes prarandame poziciją.

Wolf race antros lenktynės pagal mūsų strategiją žadėjo šiek tiek intrigos. Čapkauskas stovi dešimtas ir jam reikia prasibrauti į priekį pro devynis varžovus, o mes su savo raketiniu startu galėjom pabėgti. Taip ir buvo, mūsu Blue Rocket is penktos pozicijos vėl šauna į priekį ir jau prie ąžuolo mes važiuojame turėdami apie šimtą metrų pranašumą prieš varžovus. Antras ratas panašus, Čapkauskas jau trečias/antras bet mus vis dar skiria tie 100-150 metrų. Atrodo klostosi lenktynės puikiai, bet staiga sušvytuoja raudonos vėliavos. Pasirodo mūsų varžovas 33, užkaitina bolidą, paruksta, nepamatuota panika, palieka automobilį ant asfalto užuot nuvairavęs į saugią vietą prie ribotuvo ant žolės ir stabdo lenktynes. Bus restartas iš eigos. Aišku mūsų pranašumas dingsta, Čapkauskas kvėpuoja į nugarą ir aišku tuoj pat mus pasigauna. Finale po kelių ratų mums nuleidžia priekinį dešinį ratą ir mes sukame į serviso zoną su nuliniu rezultatu. Nuvažiuoti tik penki ratai. Ne mūsų diena....

Taigi Wolf race galutinai aštunti R3000+ klasėje, uždirbome atitinkamai 6 ir 0 taškų.

Fast lap Kačerginė'2017 pirmas etapas Time Attack Super LAP irgi aštunti.

 

 

Po sėkmingo 2016 metų sezono, kuomet įvykdėm visus numatytus planus ir iškovojom Lietuvos ralio sprinto čempionų vardus greičiausioje klasėje, nutarėm parduoti mūsų 2016 metams ruoštą Subaru kupe GC8 , kuri sėkmingai nukeliavo ir "raliuoja" Vokietijoje.

Šiam sezonui nesiblaškant po kelias sporto šakas nutarėm koncentruotis Fast Lap varžybose, juolab kad šiemet jos jau vadinasi Lietuvos Fast Lap čempionatas.

Tam tikslui kaip pagrindinį ginklą ruošiame visai naują( seną pagal metus) bolidą, kuriuo planuojame varžytis visus Fast Lap etapus ir siekti aukščiausių tikslų

2016 metais lenktyniauta su Subaru su šešių cilindrų variklių, kuris buvo daugiau eksperimentinis ir rizikingas projektas, todėl šiemet bandysime standartinę Subaru Impreza.

Tikimės, kad ji bus patikimesnė ir greitesnė.

Planuose buvo paleisti tris automobilius Subaru kartu su lyderiu, tačiau kiti automobiliai startuos ne visuose Fast Lap etapuose.

 

2017 04 21 16.57.57

Pirmasis etapas vyks Kačergynės trasoje gegužės 13 dieną.

Kviečiame visus į šaunų renginį palaikyti RSe Subaru komandą ir mėlynąjį Subaru bolidą.

  Tautvydas Narušis Subaru Impreza PRO2500+ R3000+ RSe Subaru

 

  

 

Po varžybų Pernu, Audruringe ( I Fast Lap etapas) buvo ieškoma, kodėl nedirba variklyje virš 5k apsisukimų visi cilindrai. Tam kaip visada pritrūko laiko ir negelbėjo net sprendimas nevažiuoti šeštadienį į fast lap, sutelkiant visą dėmesį į Wolf race. Paaukota paskutinė naktis bet rezultato nepasiekta. Taigi nekokia nuotaika važiuota kvalifikacija, padangos nespėjo apšilt, važiavime buvome penkti, o po abiejų važiavimų startavome iš 10 vietos. Prasidėjus lenktynėms buvo kelios avarijos , ant trasos atsirado nemažai žvyro ir buvo pramuštas mūsų aušinimo radiatorius. Kaip mėgsta sakyt sportininkai, ...ne mūsų diena. Tuo lenktynės mums ir baigėsi.

 

2016-ųjų metų „Autoplius Fast Lap“ lenktynių sezonas prasidėjo Estijoje, Auto24ring trasoje. Mūsų žaliasis Subaru Impreza WOLF RACE 3000/3000+ lenktynėse pirmame važiavime buvo II - as, nusileidęs M.Jančiausko VW Golfui, antrame važiavime dėl estų teisėjų klaidos buvome pastatyti į pirmą startinę poziciją, tai nieko kito neliko tik laimėti I - ą vietą.

Taigi galutinėje įskaitoje Subaru Impreza ant podiumo - II vieta.

Komentaras:

Svoris 1270 kg su vairuotoju ir šiek tiek kuro bake (t.y. + 50kg daugiau nei minimalus leistinas).
Max boost 1.2 bar. Šiam sezonui pereita prie STi Gold Brembo stabdžių.
Sustiprintos variklio galvučių tarpines ir smeigės.
Variklis, transmisija, sankaba, turbina, vamzdynai, ecu liko pernai metu kūrybos.
Patobulinta galine pakaba (sferiniai guoliai). Priekyje lieka casteris 5 laipsniai, išvirtimas priekis -3.0, galas -2.0.
Pereita prie r18 ratlankių ir į varžybas pasiėmėm Dunlop tarpinio lietaus ir vidutinio (perdaug kieti ir +10 c temperaturai) mišinio sausus Michelin slickus (jau senai prieš varžybas žinojau, kad arba bus "all" jei lis , arba "nothing" jei sausa). Lietus lijo ir labai džiugino, netgi tada, kai nuolat visa dieną turejau problema su apsukom variklio virš 5k ir atsirandančių misfire 2 cilindruose. Gelbėjo gana platus variklio galios diapazonas ir super trumpa greičių dėžė.
Kvalifikacija ir timeattack važiavimą pravažiavau šiaip sau, nepavyko greičiau su minkštomis lietaus padangomis ant pradžiuvusios trasos tuo metu.
Pirmame race finišavus antroje vietoje, estų laikrodininkai pametė mano vieną ratą ir jo neįskaitė. Sistema paskyrė man 10 vietą ir startą iš pirmos vietos antrame race (nors turėjau startuoti iš aštuntos ir, turbut, jau pirmame rate bučiau važiaves pirmas, bet šiame sporte dažnai pasitaiko "kas būtų jei..."). Atvažiavau pirmas.

Organizatorių buvo paskirta 4 vieta antrame važiavime ir po dviejų race atsiduriau antroje galutinėje vietoje. 

Sezono pradžia gera ir Kačerginės žiede jaučiuosi stipriau, tad jau vėl greitai susitiksime FTW

Save ir visus prisidėjusius sveikiname su sėkmingu startu.

 

 

      +370 68250118      Tautvydas