2004 metų varžybos.

2004 Subaru Impreza GT Turbo 

21 vieta
LARAČ

 - "Visaginas 2004" - 6 vieta klasėje, 23 bendroje įskaitoje;(rezultatai)

 - "Vilnius 2004" - 9 vieta klasėje, 30 bendroje įskaitoje;

 - "Aukštaitija 2004" -  4 vieta klasėje ir 14 vieta bendroje įskaitoje;

 - "Kauno Ruduo 2004" - 15 vieta bendroje įskaitoje ir 5 vieta N,S-4 klasėje.

 - "Žemaitija 2004" - 11 vieta bendroje įskaitoje ir 4 vieta N,S – 4  klasėje.

 

Rugpjūčio pradžioje įvyko ketvirtasis Lietuvos ralio čempionato etapas. Kartu tai buvo ir Baltijos taurės etapas.

REZULTATAS :14 vieta absoliučioje įskaitoje ir 5-oji vieta N,S - 4 klasėje.

Štai keletas įspūdžių: Automobilio Subaru Impreza GT ruošimas šiam raliui prasidėjo iškarto po Vilniaus ralio. Per tarp varžybines treniruotes “užkalė” variklis, todėl teko jį pakeisti nauju ir atlikti daug smulkmenų, kurios nebuvo atliktos po automobilio įsigyjimo. Todėl, jau likus kelioms dienoms iki starto Aukštaitijoje, neteko leisti paskutines naktis ruošiant techniką. Prieš varžybas nusprendėm, kad jų metu neturėsime serviso palaikymo komandos, nes ralis buvo daugiau mūsų traktuojamas kaip treniruotė ir mokimasis važiuoti. O kadangi automobilis standartinis – tai nebūtų prireikę keisti agregatų jokių, kurių kolkas vistiek neturime.

Susipažinimo su trasa metas nebuvo sėkmingas: treniruočiu automobilis gedo; patyrėm su juo eismo įvykį; teko susimokėti baudą už greičio viršyjimą būsimajame greičio ruože. Techninę komisiją teko praeiti tik iš antro karto, nes namie buvo palikti specealūs sportiniai batai (pirma karta LRČ metu tikrino visą ekipažo aprangą, kuri turėjo atitikti FIA homologacijas).

1 GR – nuimtas dėl avarijos, kurios metu medicininės pagalbos prireikė vairuotojui. Bet jau važiuojant ne lenktyniniu ritmu, matėsi, kad dėl ore tvyrančių dulkių bus labai sudėtingas ir sekantis greičio ruožas, o gal ir sekanti ralio diena.

2 GR – šiame ruože teisejai davė startą ir iki vidurio teko važiuoti jau lenktyniniu ritmu. Tačiau vėl tenka sustoti, nes del atsiradusios kliūties (latvio nukirstas stulpas užkrito ant kelio) dalyviams neįmanoma pravažiuoti. Keista pasirodė, kad finišo ir starto teisėjai nepalaikė ryšio ir starte niekas nežinojo apie įvykusį incidentą. Ilgai užtrukome kol kažkas surado pravažiavimą pro laukus, todėl visi kolona judame link finišo teisėjų. Ten vėl šiek tiek užtrunkame, nes teisėjai nežino kaip pasielgti ir ką visiems įrašyti į dalyvių laiko kortas. Pagaliau vieno šturmano dėka, kuriam pavyksta įkalbėti teisėjus, kad jie įrašytų į kortas tik pravažiavimo faktą, pradedame judėti link Utenoje esančio laiko kontrolės punkto. Tačiau mano šturmanas, paskaičiavęs kiek laiko užtrukome ir, kad jau lieka labai mažai laiko iki mūsų atsižymėjimo, pradedame skubėti link miesto viršydami leistiną greitį pora kartų. Beje, net keletą ekipažų skubėjo „lenktyniaudami“, ir keista buvo stebėti, ramiai važiuojančius automobilius, kurie turėjo aukštesnes starto pozicijas ir turėjo skubėti jau daugiau nei mes. Matėm, kaip apie penki dalyviai vėlavo atsižymėti, bet mes spejom atvykti savo nustatytu laiku.

3 GR – Serviso zonoje sužinau, kad baudų (dėl man nesuprantamų priežasčių) neskaičiuos niekam. Tačiau prieš akis asfaltinis trumpas „dopas“ mieste, nuo kurio priklausys rytdienos starto pozicija, todėl pamirštu apie įvykį ir pakeitęs padangas į naujus slikus, pasirengę laukiame starto. Neramu buvo dėl šio greičio ruožo, nes niekada prieš tai neteko važiuoti su „slik“ tipo padangom ir nežinojau ko galima būtų iš jų tikėtis. Tačiau jau po starto paaiškėjo, kad norint priversti slysti mano turėtas KUMHO Ecsta V70A buvo labai sunku, ir visa „dopą“ jos dirbo puikiai. Po regroupingo, kuris priklausė tik nuo pastarųjų 4 kilometrų, pakilome į 38 startinę poziciją iš buvusios 56‘osios.

4 GR – Jau pakeliui į šį ruožą pradėjo nedirbti variklis dėl elektronikos problemų, todėl greitai teko „nuresetinti“ automobilio kompiuterį rankiniu būdu. Dėl to, startavome vos spėję prisisegti saugos diržus. Ruožas pradžioje buvo siauras ir negreitas, kur dažnai reikėdavo antros pavaros, o tai buvo palanku mano automobiliui. Beto, startavome su labai didelio dydžio žvyrinėmis padangomis, todėl mažai buvo juntamos provėžos ir išraustas kelias.

5 GR – Šio ruožo sudaryta stenograma buvo bevertė, nes treniruočiu metu dėl didelio automobilių judėjimo buvo sunku tiksliai užsirašyti kelią. Tad nerizikuodami ir nešokinėdami tramplynuose įveikiame jį. Automobilis kolkas dirba be priekaištų ir išlieka patikimas.

6 GR - Drėgnoje kroso trasoje padariau daug vairavimo klaidų, nes tai buvo pirmas kartas, kuomet vairavau savo Subaru ant tokio slidaus paviršiaus.

7 GR – Ilgiausias ralio grečio ruožas. Deja, jo pabaigoje perkaito automobilio stabdžiai ir teko viename posukyje apsisukti vilkeliu.

8 GR – Vėl kroso trasa, tik šį kartą jau ne tokia slidi, todėl įveikiame daug geresniu laiku.

9 GR – Asfaltiniame greitame greičio ruože nepavyksta važiuoti greitai, nes turimos žvyrinės padangos per didelės, kurių „nepaveža“ mano automobilio variklis.

10 GR – Starte vėl įvyksta mum incidentas. Teisėjai per klaidą įrašo priekyje esančiam ekipažui negerą starto laiką, kuris jau stovi starto zonoje ir yra pasirengęs startuoti. Starte jį užlaiko per ilgai ir ateina jau metas mum startuoti. Tačiau teisėjai vis dar diskutuoja dėl klaidingai įrašyto laiko ir galiausiai likus 15 sek. iki mūsų starto laiko, vienas nusprendžia mus „paleisti“ energingai kviesdamas mus stoti, šalia jau pasirengusio startuoti automobilio, į starto vietą. Per mano turimus šalmus yra sunku girdėti aplinkos garsus, todėl pradedu garsiu balsu diskutuoti su teisėju, kad aš neturiu galimybės startuoti, ir tai būtų neteisinga iš jo pusės leisti man startuoti. Tačiau aš išgirdęs, kad teisėjas pradėjo mane tildyti, manydamas, kad aš prieš jį keliu balsą, ir kad beviltiška yra išsiaiškinti, gauname laiko kortą likus 4 sek. iki mūsų starto laiko Tad vos telpame atsistoti šalia jau stovinčio automobilio ir tik startavę užsidarome langus. Tačiau, kaip bebūtų, pasiekiame ralio finišą sėkmingai ir visi blogi prisiminimai jau pamiršti.

Tarp Lietuvos ekipažų užėmem 15 vietą absoliučioje įskaitoje ir penktąją vietą N,S – 4 klasėje. Tai kolkas geriausias asmeninis mano pasiekimas su „subariku“.

 

O taip pat nuoširdžiai dėkoju mūsų ekipažo remėjams: KUMHO padangoms (kurios sukimba puikiai) ir VALVOLINEtepalams (su kuriais mano variklis dirba kaip laikrodis).