Ralis Visaginas '2005

2005.02.01.

 

Ralio treniruotėse buvo jaučiama betvarkė: nebuvo kontroliuojamas dalyvių greitis, kuom naudojosi daugelis, o ir kai kuriuos ruožus galima buvo pravažiuoti daugiau kartų nei tai leidžia taisyklės.

Organizatoriai prieš startą buvo pateikę nemažai informacijos žiūrovams, ir jautėsi, kad varžybų atvyko stebėti tikrai rekordinis skaičius sirgalių. Šalia kelio nuolat buvo kurenami laužai, o daugybė "palaikymo komandų" turėdavo pasirengusios plakatus bei vėliavas.
 
Pradžioje pirmajame naktiniame greičio ruože nepavyko važiuoti tolygiai. Regėjimo problemos trukdė susikoncentruoti į važiavimą, o netiksliai sudaryta kelio stenograma neleido važiuoti norimu tempu. Po pirmosios dienos sužinojom, kad finišo pasiekti nepavyko dviems mūsų klubo ekipažams, kurie patyrė avarijas klastingoje tamsoje.

Antrąją dieną teko ilgai laukti prieš startą, nes buvo pranešta, kad antrasis ralio ruožas sustabdytas dėl avarijų. Pagaliau startavę, viduryje "dopo" pamatom iš karto tris sudaužytus automobilius, kurie neišsiteko ant kelio ir apgadino automobilius į pakėlės medžius. Per treniruotes, šiame posukyje, mes irgi netikėtai pavojingai slydome, todėl jis buvo pažymėtas stenogramoje dvejais šauktukais. 

Visų varžybų metu automobilis dirbo be problemų, bet visą laiką nesisekė "įsivažiuoti": nuolat padarydavom smulkias klaidas ir vėl "išsimušdavom" iš ritmo. Tik antrajame rate antrosios dienos pavyko suderinti ekipažo ir automobilio bendrą darbą. Bet netrukus varžybas nutraukė žinia apie tragediją paskutiniame "ARX-Baltica" greičio ruože.

 Paskutinioje parodomojo slalomo rungtyje, gausiai susirinkusiai publikai "papiešiam" keleta saulučių ir ralį užbaigiam sėkmingai.

Mūsų ekipažas dėkoja remėjams bei sirgaliams, kurie mus palaikė, o atskirai norėčiau padėkoti ištikimiems mechanikams: Kęstučiui Lenčiauskui ir Romui Suslavičiui.

 

 Bendroje įskaitoje pasiekta 15 vieta; N-4 klasėje  - 6 vieta;