Sugrįžimas į ralio cirką.

 

Taigi, sugrįžimas prasidėjo...dar pries pora menesių, kai bežiurint į rudyjančius spyglius sportinėse padangose pasižadėjau sau, kad žūt būt reikia startuoti žiemos etape. Tikslas buvo pradžioje mašina užvesti ir surinkti viską pagal programą minimum, kad tik ji važiuotų. Po pertraukos, aišku buvo, kad technika bus neesmė, problemų galejo kelti tik formos nebuvimas ir stenogramų netikslumas, todėl visus planus, kuriuos norėjau įgyvendinti darant techniką greitesne - atidėjau kitiems startams. Svarbu buvo pasitikrinti save.

Trečiadienį, po sureguliavimo, atsirado kažkokiu bug'u ir pasikeitus orams paaiškėjo, kad negaliu daryti didesnio turbinos slėgio nei 1.2 baro. Palyginus, tai juokingai mažai, bet nenorint turėti lieso AFR mišinio, ralyje važiavau nusistates 1.1 baro slėgį. Prieš varžybas su ALS (antilag) sistema fokusu kilo, kai iš pradžių nesigavo niekaip jos aktyvuoti (iš ecu mygtuko valdymas išeidinejo ne iš tos vietos, kaip sportinio kompo manuale parodyta). Pravedus tinkamai laidus ir aktyvavus ALS - nebuvo jokio efekto. Laimei Gangas ketvirtadienį buvo Vilniuje ir užsukęs pareguliavo programą, kad ALS veiktų kažkiek. Neišbandziau, todėl varžybose pamačiau, kad nustatytos per žemos apsukos, prie kurių als sistema automatiškai išsijungia. Todel kaikuriose sankryžose, apsukom nukritus žemiau 1500, ALS sistema išsijungdavo. Ketvirtadienį vakare nuvažiavau savo eiga į Uteną ir pirmą kartą ramiai pailsėjau prieš susirašymą penktadienį.

Susirašymo metu davė organizatoriai GPS prietaisą, kuriuo tikrinamas greitis turbut buvo, o susirašant trasą aš nemėgstu lėtai važiuoti, nes tuomet stenograma labai netiksli man gaunasi. Aišku dar padėjo kiti dalyviai, kurie ypatingai lėtai susirašinėdavo trasą ir tyčia ar žiopli būdami, nepraleisdavo kitų dalyvių siauruose ruožuose. Vasarą tai tokius nustumiu nuo kelio besimaišancius, bet žiemą tekdavo vilktis paskui ilgai ir nuobodžiai.

Trasą susirašėm sklandžiai. Vienoje vietoje galvojau atsiremsiu galu į pusnį posukyje, bet išgirdus metalinį smūgį į ledo luitą supratau, kad ralyje geriau irgi nesiremti, nes liksim be buferių.

Penktadienį vakare užsidėjau sportines padangas ir nuvažiavau į kaimo keliukus aplink Utena, kad sureguliuoti slėgi su apkrova. Pirmą kartą sportiniu režimu pravažiavus, po pertraukos, atrodė, kad labai jau greitai viskas vyksta ir mašina važiuoja nesveikai Bet čia daug kam, kas po pertraukos, tokie ispūdžiai atsiranda.

Starto numeri gavau labai žema, todėl ryte ir išsimiegojom normaliai. Vienintelis pliusas buvo, nes paskiau vien minusai išlindo tokio vėlyvo starto.

Pirmas gr buvo kaip per miglą. Mašina važiavo sau, aš vairavau kitaip, stenograma skambėjo nesuprantamai. Ruožo gale dėl įsitempimo net jėgų (fizinių) pritrūko sukioti vairą.

Gelbejo tai, kad youtube dėka, senai iki ralio ruožą mintinai mokėjau.

Antri važiavimai visi sekėsi geriau. Sau įveždavau po 10-15 sek, o tiek yra jau daug.

Iki serviso ir ralio metu jokiu techninių problemų nekilo. Per peregonus labiausiai piktino žiurovai, kurie visai negerbė dalyvių ir sudarydavo kamščius su savo automobiliais. Kaikurie, reaguodami į garsinį signalą, net tyčia sustodavo ir nepraleisdavo. Bet visgi ralis, kaip ir betkoks ralis, patiko. Ruožai kaikurie skausmingi buvo pakabai ir galiniai amortikai sudirbdavo iki galo vietomis. Siauri keliai ir vėžės neleido man važiuoti taip kaip norėjau. Su evo6 aš mėgstu visad plačiai statytis ir dirbti prieš posukį, o atvažiavus vėžėm belikdavo tik stabdyti tiesiai ir įveikti posūkį su dideliu "understeeru". Beje bijojau, kad mašinos galas labai slys šonu, nes suvedimą darant nesuprato meistras mano norų ir padarė gale suvedimą 0 (norėjau pasidaryti kokį 2mm toe-in). Su tokiu setupu vasarą būtų problemų, bet ši kartą, kai ruožai buvo lėti ir su vėžėm, tai tas nesijautė.

Priekyje per klaidą pasidariau per didelį išvirtimą ratų (tas turbūt atsvėrė galo suvedimą), nes po ralio iš priekinių naujų buvusių padangų nedaug beliko spyglių vidinėje dalyje.

Taigi, rezultatu aš patenkintas, pasitikrinau savo vietą, kaikurie konkurentai per du metus nesnaudė ir pagreitėjo, todėl gal bandysiu įgyvendinti technikos patobulinimus (šis pirmas ralis surijo visą biudžetą mano ) ir pagauti juos ant žvyro ateityje  

Ačiū Konstantinui už pagalbą ralyje ir visiems, kurie palaikė ruožuose.

Tautvydas

 

Bendroje įskaitoje - 20 vieta

Lietuvos ralio čempionate - 12 vieta.

Daugiau apie ralį "Halls Winterrally 2011 "