Vilniaus ralis baigėsi anksčiau laiko...

 

Vilniaus ralis baigėsi anksčiau laiko... mums.

Trečio GR gale, mašinai krestelėjus smarkiau per duobę, nustojo dirbti variklis. Pagal tai kaip variklis užvestas dirba ir reaguoja į akseleratoriaus paspaudimą, įtariu, kad benzino siurblys arba atsikratė oro srauto matuoklė. 
Nuojauta buvo, kad arba ši problema, arba kita kils, nes jau prieš kelias dienas variklio apsukos keistai elgdavosi ties 5,500 aps./min. Bet išvakarėse pasikrapsčius, atrodė, kad gedimą pavyko pašalinti.

Starto dieną, ryte prieš startą, nuvažiavau su apkrova pasibandyti pakeliui iki pirmojo GR ant žvyro ir paaiškėjo, kad problema nedingo. Variklis nenorėjo suktis daugiau nei 5 tūkst aps., o norint greitėti ant žvyro, teko važiuoti butinai tik 4-5 tukst. diapozone.

Buvo mintys nevažiuoti toliau ralio po serviso, nes neaišku ar tuo metu mišinys riebėja, ar liesėja, bet kai pradėjo lyti ir atvėso, tikejausi, kad nukritusi oro temperatūra gal panaikins problemą. Visgi mechaninis gedimas progresavo visame 3 ruože, kol pabaigoje, pataikius į rimtą duobę, variklis neteko visai galios. Teko sustoti ruože, kad nepridaryti didesnės žalos varikliui. 

Šiam kartui tik tiek. Žiemą konkurentai buvo greitesni, o ant žvyro paaiškėjo, kad labai nedaug trūksta iki jų.Po pirmų dviejų greičio ruožų buvome 12. Devintą ir dvyliktą vietas skyrė nepilnos 5 sekundės.

Pirmą kartą gyvenime, nuo 2002 metu sezono, greičio ruože teko rodyti OK ženklą kitiems dalyviams. Tikiuosi greitu metu neteks vėl ... 

Rasiu problemą (siurbį teks keisti iš Wallbro, į patikimesnį Bosch), dėl patikimumo eliminuosiu pagaliau oro srauto matuoklę, lyginsim visus ratlankius, kurie sulinkti spėjo ir ruošimes Šiauliams...

 

P.S. Taigi, išsiaiškinau, kad sustojom del mirusios oro srauto matuoklės .Bet kita problema, variklio nedarbas ties 5k rpm nedingo, gaila, bet šitos problemos reikės ilgiau paieškoti (itariu camshaft velenelio padėties daviklį). Kuro pompos reikės atsiprašyti..  

Visgi gerai, kad srauto matuokė sugedo, nes trečiame GR'e pradžioje pataikiau žoleje į akmenį ir vairo traukė išlinko kaip bananas, del ko stabilizatoriaus ausis pradejo remtis į pusaši. Bučiau toliau važiaves, tai ir padangas, ir pusašį, ir variklį bučiau supjovęs...