2012 metų varžybos.

2012 Mitsubishi Lancer Evolution VI 

 

 

LARČ nedalyvaujame

 

 


- "Utena Spring Rally" - nulinukų funkcija;

- "Vilnius 2012" - avarija GR5;

- "300 lakes Rally"  2012 - gedimas I diena LK 2. Superraly II diena -13 vieta klasėje, 35 bendroje įskaitoje;

- Rally Cassics Druskininkai - avarija GR1.

 

 

Ruošdamiesi Vilniaus raliui 2012 nutarėme pabandyti automobilį ir atgaivinti vairavimo ir šturmanavimo įgudžius dalyvaudami Mgear klubo organizuotame ralyje UTENOS PVASARIS 2012.

  • Bendras trasos ilgis: 146,5 km
  • Bendras greičio ruožų ilgis: 71,4 km
  • Greičio ruožų skaičius: 8
  • GR danga: žvyras

Trasos parinktos labai smagios , kompaktiškos gan greitos. Važiavome "0" tai galėjome vertinti pirmų automobilių kelio dangą ir jau pravažiavus 30 automobilių, nes greičio ruožai visi buvo du kartus važiuojami.

Neoficialūs mūsų rezultatai ralyje Utenos pavasaris 2012

    GR1 GR2 GR3 GR4 GR5 GR6 GR7 GR8 Viso GR Bauda Viso
0 T.Narušis/J.Narušis 6:23 4:35,6 6:19,4 4:42 5:22,9 5:53,1 5:31 5:51,7 45:02,33 0:10 45:12,33

 

Ruošdamiesi Vilniaus raliui 2012 nutarėme pabandyti automobilį ir atgaivinti vairavimo ir šturmanavimo įgudžius dalyvaudami Mgear klubo organizuotame ralyje UTENOS PVASARIS 2012.

 

  • Bendras trasos ilgis: 146,5 km
  • Bendras greičio ruožų ilgis: 71,4 km
  • Greičio ruožų skaičius: 8
  • GR danga: žvyras
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Trasos parinktos labai smagios , kompaktiškos gan greitos. Važiavome "0" tai galėjome vertinti pirmų automobilių kelio dangą ir jau pravažiavus 30 automobilių, nes greičio ruožai visi buvo du kartus važiuojami.

Neoficialūs mūsų rezultatai ralyje Utenos pavasaris 2012

    GR1 GR2 GR3 GR4 GR5 GR6 GR7 GR8 Viso GR Bauda Viso
0 T.Narušis/J.Narušis 6:23 4:35,6 6:19,4 4:42 5:22,9 5:53,1 5:31 5:51,7 45:02,33 0:10 45:12,33

 2012 m. gegužės 25-26 dienomis vyks Lietuvos automobilių ralio čempionato III etapas ir LASF Taurės automobilių ralio varžybų I etapas.

 

Bendras trasos ilgis: 237,5 km
Greičio ruožų skaičius: 8 
Du kartus važiuojamų greičio ruožų skaičius: 1
Bendras greičio ruožų ilgis: 110,25 
Ratų skaičius: 1

Sekcijų skaičius: 3 
Greičio ruožų kelio danga: žvyras: 94,45 km, nešvarus asfaltas: 15,8 km .

 

Prasideda naujas Lietuvos ralio sezonas mūsų ekipažui. Žiemos etapus teko praleisti, tai pirmą kartą automobilį ir kombenzonus 'pravėdinome' kaip rašiau Utenos pavasaryje 2012.  Šiemet mūsų ekipažas važiuos su žiūrovams jau įprasta Mitsubishi EVO VI, kuri varžybose dalyvaus L8 klasėje. Kadangi praleidome žiemos etapus ir LARČ įskaita mums nesvarbi, šiame ralyje ir ko gero kituose , esant galimybei, startuosime tik ralio įskaitoje.

 

Mūsų startinis numeris 19 

 

Kviečiame į trasas!

Vilnius 2002 - pirmasis mano ralis profesionaliame sporte, Vilnius 2012 - pirmasis "stogas" . Dešimtmetį pažymėjome pirmuoju "stogu" gan skaudžiai nuskriausdami savo ištikimą ir patikimai tarnavusią "senute" Mitsubishi EVO VI.

Teko išgirsti stebėtojo komentarą : to reikėjo tikėtis, nes kažkaip labai tempą gerą buvo paėmę, kaip ir daugelis kitų, ne pagal galimybes.

Nesutinku.

Toks tempas mano jau buvo pernai per 300 Lakes viename ruoze, kol veikė technika,  o kituose ir sekančiame Druskininkų ralyje technikos paruošimas arba kvailos klaidos neleido tokio tempo laikyti pastoviai.

Šiame ralyje - pirmame gr'e įpusėjus pradėjau matyti tik lenko sukeltas dulkes. Ruožą įveikem ~40 sek greičiau už jį startuodami kas minute.  Mūsų laikas buvo aštuntas.

Prieš antrą gr'a lenkui pasakiau, kad aš jį davysiu ruože nes per 10km beveik davijau (davyčiau pilnai jei vejas sklaidytų dulkes). Lenkas sutiko ir pasakė, kad sustos kur nors ir palauks. To nepadarė ir jis ramiausiai važiavo 'savo tempu' toliau. Per visus 24km važiavom dulkėse nieko nematydami ir niekur neskubėdami, nes negalejau rizikuoti važiuoti pagal stenogramą aklai. Dar vienas  momentas psichologinis nesaugumo jausmas, nes žiurovai nesitikėdami paskui važiuojančio auto nesaugiai išlysdavo į trasą.

Mūsų laikas buvo tik šešioliktas

Trečiame gr'e truputi nervai nelaikė kaikur (kur ir galėjo pasirodyti pavojingas važiavimas) dėl vėl keltų dulkių ir lenko nenoro sustoti ir palaukti mūsų.

Mūsų laikas buvo septintas

Tokiu būdų iki regroupingo per antrą ilgiausią gr'a praradom viska ir gerą poziciją tolimesnei kovai ir gana daug brangių sekundžių, todėl toliau tikslas buvo tiesiog važiuoti ir žiureti kaip kiti važiuos.Prieš ketvirtą greičio ruožą po pertraukos buvom trylikti

Važiuojant iki ketvirto gr - atsisuko galinio amortizatoriaus "stokas" atraminiame ir pradėjo klibėti. Rankom prisukau, bet tai irgi išmuše iš vežių. Prieš 4'ta ruožą starte šturmanas mane nustojo girdėti per pasikalbejimo įranga. Visa laimė aš jį girdėjau, bet tas irgi pasekmių davė ruože. Nuvažiavus ilgojo 17km ruožo ~70%, prie Ubiškių tramplynų netoli kur Tamašauskas sustojęs buvo, pasimetėm stenogramoje. Tas atrodytų būtų nebėda - dažniausiai mums, nes aš pradedu atrinkinėti ir diktuoti posūkius ir visad užtrunkam pora posukių kol vėl prisirišam prie steogramos. Ši kartą manes niekas negirdėjo deja ir iki finišo važiavom "tyloje" py...p ekipaže. Jei kas matė tą atkarpą mane, tai irgi galetų kaikam pasirodyti, kaip 'pavojingas' vairavimas, bet aklai važiuojant per vėl keliamas dulkes (nes Michalauską prisivijau per 40 sek) nevisad gražiai ir sklandžiai gaunasi vairuoti. To pasekoje vienoje sankryžoje išlėkiau nuo kelio ir kliudžiau priekiu medelį, bet jis man pasirodė tik kaip krumas greitai dingęs todėl tempo nemažinau, nes mašina toliau dirbo ok (ic radiatorius sveikas nes putė tiek pat, tosolo rodyklė nepradejo kilti). Tik finiše pamačiau, kad kairysis kampas nukentėjo ir ten buvo storesnis medelis nei pasirodė dulkese.

Mūsų nustebimui mūsų laikas šiame greičio ruože buvo ketvirtas.

Tai prisidėjo vėl prie nervinės itampos (beto dar galinį spoileri pameciau per paskutinį incidentą su medeliu, kuri paskui mane važiavęs patvirtino, kad pervažiavo ;) ) padidėjimo.

Pries 5gr bandėm ausines tvarkyti dėl garso, bet gavosi taip, kad nustojau iš viso šturman girdeti. Pradėjom bendrauti gestu kalba, nes rėkiant vistiek nieko nesigirdėjo. Iki lemtingo posūkio ėjom vėl savo tempu be jokių klaidų ar ekstra situacijų, kai reikia sakyti jau 'vos vos'. To šiame ralyje nebuvo iš viso.

Nulėkėm nuo kelio ir apsivertėm tik dėl kvailos labai priežasties. Tai nebuvo dėl perdidelio greičio. Toje vietoje yra du posukiai, kurių pagrindą po žvyru sudaro subetonuoti akmenys. Jie nusivale ir tame K3 vidinė dalis pasidarė turinti labai didelį sukibimą. Atėjęs aš to nežinojau ir mašina šonu nukreipiau kaip visad (beto ta kelio atkarpa jau irgi mintinai žinoma). To kairio posūkio viduryje slystant šonu ir vairą kontruojant į dešinę - priekiniai ratai staiga "labai" sukibo ir priekis nusikreipė į posūkio išorę. Tereikėjo, žinant dėl sukibimo ypatybių, arba tiek neslysti šonu, arba anksčiau sekundės dalimi vairą tiesinti ir viskas butu ok. Dabar nuo posūkio vidurio jau pasidarėm keleiviai ir vertėmes per kairį šoną.


Sveikinu nugalėtojus ir kiekvieną kas finišavo sunkiame ralyje su sudėtingais ruožais. 


Aš tikiuos esamus mašinos agregatus spėti sukrauti į kitą kebulą ir spėti kovoje prieš laiką iki 300 Lakers ralio.

 

 

Malonus sirgaliaus pastebėjimas:" Respectas RSE'ui, matos žmogus ralio pasiilgęs - mynė, tempa laikė, gražiai statėsi į posūkius - gaila nepasisekė. Žinant, kiek žmogus "pragyvena" savo boksuose ir savo rankom kiek padaro, tai atrastų jį rimtas rėmėjas - gera technika su jo talentu, manau duotu stabilius rezultatus TOP penketuke, o tai dar ir aukščiau :)"


Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/gazas/autosportas/tautvydo-narusio-stogas-vilniaus-ralyje-lenktynininko-ispudziai-25-221955#ixzz1wQj2Ki6F

 

Bendras trasos ilgis: 455,68 km
Greičio ruožų skaičius: 15
Du kartus važiuojamų greičio ruožų skaičius 1
Bendras greičio ruožų ilgis 126,47 km
Ratų skaičius 2
Sekcijų skaičius 6
Greičio ruožų kelio danga: 83,3% (105,3 km) žvyras, 16,7% (21,17 km) asfaltas padengtas žvyru

 

Po pirmo GR 1 pervažiavime į GR2 sugedo generatorius. 

Pagal superrally taisyklę kiekvienam buy generic viagra pharmacy buy amoxicillin medication buy phentermine neįveiktam GR ( 2,3 ir 4) buvo įrašytas blogiausias klasės automobilio laikas plius 5 min. baudos. 

Antrąją dieną pradėjome paskutinėje vietoje. 

Geriausias antros dienos važiavimas GR 8  - 13 vieta absoliučiai. 

Galutinė vieta 35 absoliučioje įskaitoje ( klasėje/grupęje - 13 )  iš 38 baigusiųjų.

 

300 Lakes rally onboard'ai

Prisimenat D. Butvilo patarimus pergalės link?

Štai patarimai, kaip mes sugebėjom pasiekti ralio finišą ir 'apgauti' blogą sėkmę.

1. Nesistenk padaryti visko vienas. Jeigu dėl laiko trūkumo, blogos sveikatos ir pan. problemų visko nespėji atlikti su automobiliu. Pasitikėk draugais arba mechanikais ir leisk jiems imtis iniciatyvos padedant.

2. Stenograma sudaryta blogoje fizinėje formoje arba sergant - niekada nebus tiksli ir jau ralio metu visad tai reikia atsiminti. 

3. Nereikia tikėtis stebuklo, jei automobilis buna užvestas po didelio remonto ar ilgo stovėjimo paskutinę dieną prieš varžybas. Shakedown'as labai pravertė ir, žinoma, važiuojant trečią kartą automobilis užgeso. Pralaukėm kelias minutes, pakrapštėm laidus, paspardėm padangas, palaikėm špygas ir automobilis užsivedė stebuklingai be jokios priežasties. Dėl ko tai buvo kolkas nežinau, bet ralio metu ši problema neiškilo daugiau, o ir tikiuos šis blogos sėkmės punktas neišlys ir kituose raliuose arba surasim iki to laiko problemą


4. Nereikia tikėtis stebuklo, jeigu paskutinį karta sedais už sportinės mašinos vairo prieš kelis mėnesius arba buvai patyręs avariją. Greitai važiuoti nesigaus, o to bandyti daryti irgi negalima, nes dėl 2 ir 3 punkto rezultatas gali būti liudnas griovyje.

5. Sugedus - ieškok draugiškos pagalbos. Po pirmo gr'o sudegė generatorius. Kaip ir pernai R. Lipeikis davė šlangą per tą patį ralį, taip ir šiemet davė naują generatorių. Remontui atlikti stipriai padėjo Paulius Insoda ir K. Raišio komanda. 

6. Važiuojant pagal super rally taisyklę ir 'apėjus' ankstesnius punktus nereikia niekam nieko bandyti įrodyti ir kreipti demesį į tai, ką gali kiti apie tave pagalvoti arba šnekėti. Susikuri naujus tiklsus ir važiuoji sukdamas kilometrus link finišo bei mėgaujies gražiais ruožais, kaupi patirtį, grožiesi žiurovų gausa bei smagiai leidi laiką.

7. Sugedus automobiliui važiuoji tol kol nepradeda daugiau jis gadintis. Labai praverčia mažesnio slėgio radiatoriaus kamštelis kai prapučia metalinę galvutės tarpinę.  Bent jau radiatoriai nesprogsta, bet 'peregonuose' nuolat dairaisi vandens telkinių, prieš kiekvieną startą pildai pilnai aušinimo sistemą ir važiuojant ruožą stebi teperatūros rodyklę. Mums važiuojant 8 km ruožus viskas ok būdavo, o važiuojant ilguosius pusiaukelėje pradėdavo kaisti variklis. Įjungtas pečiukas pasidaro geras rodiklis vandens kiekiui nustatyti sistemoje. Jeigu pučia karštą orą, tai dar galima judėti ir skysčio minimaliai pakanka. Bet antilagas išjungiamas, ventiliatoriai įjungiami veikimui visą laiką (psichologiškai ramiau), o važiuojant ruožą bei sekant nuolat teperatūrą reikia atsiminti, kad automobilyje su turbina, kuo daugiau pus turbina, tuo daugiau į sistemą pateks papildomo slėgio iš cilindrų.

8. Nereikia siekti beatodariškai savo tikslų. Ralyje rezultato jau nebuvo, važiuoti nesigavo, variklis kaito ir gadinosi, bet važiavom įsikalus tikslą pasiekti finišą po visų nesekmių. Ar tai reikėjo daryti - nežinau. Ar tai turės pasekmių - parodys ateitis. Psichologiškai tiek dėl vairavimo, tiek dėl automobilio dabar bus truputi ramiau prieš sekančias varžybas, nors tai vėliau gali kainuoti daugiau ir varžybose visgi vertėjo priiminėti sprendimą dėl sustojimo arba važiavimo toliau.

Filmavau iš vidaus. Visame ralyje buvo tik vienas 'big' momentas iš serijos 'eina na.... kaip pasisekė'

 

Antrus metus iš eilės Druskininkuose baigiame varžybas beveik nepradėję.


Pernai pravažiavome pirmą GR ir antrame pavedė sankaba. 

 

Šiemet dar kvailesnė priežastis : pirmame GR dėl kažkokios  nesuvokiamos priežasties neužsirašėme tiesiojoje po išgraužos nemažos duobės viduryje kelio. To pasekoje pilnu greičiu į ją išokus, užpakalis kilo į padanges, o priekis virto greideriu. Rezultate prakiuro aušinimo radiatorius , nuplėšėme apsaugą ir pravažiavę šitame ralyje vos penkias minutes tapome žiūrovais.

Praėję 2012 metai buvo nesėkmingiausi visoje mano karjeroje. Dėl lėšų stygiaus nedalyvavome LARČ, taigi beliko tik pasirinktinai važiuoti tuos ralius, kurie reikalauja mažiausiai išlaidų. Naturalu žiemos raliai buvo praleisti [padangos, logistika - gana ženkliai sekina negausų sezono biudžetą].

Apšilimą padarėme Utenos Spring ralyje, važiavome nulinukais, bet laikai buvo neblogi ir ateitis atrodė optimistiškai.

Pirmasis oficialus Vilniaus ralis visada nuteikia šventiškai, pradžia žvyrinio sezono. Po nevisai logiško startinio sąrašo sudarymo ir kitų aplinkybių šis ralis mums baigėsi 5 GR pirmuoju "stogu"[smulkiau buvo anksčiau aprašyta]

Tiesa vienintelė paguoda buvo neblogas tempas ir net pirmą kartą aplenktas mūsų ralio autoritetas R.Lipeikis.

Labai norėjosi dalyvauti 300 lakes rally, todėl puolėm ieškoti "donoro" ir skubiai keisti skardas. Išvažiavome gana "žalia" auto, bet ką darysi. Kai trūksta laiko ir pinigų, nieko geresnio tikėtis ir neverta.

300 lakes ralis mums pasibaigė vos po pirmo GR, kai sugedo nelemtas generatorius. Nors ir važiavome antrą dieną naudodamiesi "super rally" taisykle, bet daugiau treniruočių režimu[ ko niekad neturėdavome] ir stebėjome beveik iš galiorkos konkurentų kovas.

Druskininkuose pasiruošėme normaliai, susirašėme gerai greičio ruožus, bet nelemta duobė pirmame greičio ruože, sugadintas radiatorius ir ralio finišas.

 

Taigi sezonas labai prastas ir vienintelis džiugus momentas - tas GR4 Vilniaus ralyje.